PROVÁDÍME OPRAVY OKEN A PRAVIDELNÝ SERVIS OKEN OSTRAVA, OPAVA, HAVÍŘOV, KARVINÁ, FRÝDEK-MÍSTEK

Servis Oken Ostrava

zpět

Na oknech se mi často sráží voda, tvoří se mi plísně, co s tím?

U Vašich nových oken se můžete setkat s novým jevem, který jste u Vašich starých oken jistě nepoznali – a to, že nová okna těsní opravdu dokonale. Stará okna nebyla nikdy dost těsná (to byla také zřejmě hlavní příčina Vaší nespokojenosti a hlavní motivace pro jejich výměnu za okna nová!), proto docházelo nechtěně k neustálé výměně vzduchu v obývaných prostorech, prakticky po 24 hod. denně, v létě i v zimě.

Tento způsob větrání je ovšem z energetického hlediska ten nejméně vhodný! Vaše nová okna již tento neduh nemají, proto je nutno si osvojit správný způsob větrání, který je současně nejhospodárnější: větrejte krátce, avšak co nejintenzivněji tak, aby došlo k jednorázové výměně co největšího množství vzduchu v místnosti – přitom se ztratí co nejméně tepla, naakumulovaného ve stavební konstrukci budovy! Doporučuje se např. vyvětrat 1x ráno (kdy je relativní vlhkost v obývaných místnostech zpravidla nejvyšší) cca 10-15 min., v průběhu dne pak dle možnosti 2x až 3x po cca 5 – 10 minutách. Potřebná četnost je vždy individuální a závisí na mnoha faktorech – na typu a účelu využívání místnosti (nejvyšší relativní vlhkost bývá samozřejmě například v koupelně, prádelně, kuchyni, ale i v ložnici!), na intenzitě využívání, na počtu osob zdržujících se v místnosti, ale i na stavebním stavu objektu. Například přízemní podlaží špatně izolovaných budov, domy s nepropustným („nedýchajícím“) obvodovým pláštěm, panelové domy, ale také novostavby, kde vysychání konstrukce může trvat i několik let!

Nedodržování zásad správného větrání, stejně jako nízká teplota v interiéru (např. úsporný režim při odjezdu na zimní dovolenou) má za následek nadměrné zvýšení relativní vlhkosti vzduchu v interiéru, kondenzaci vlhkosti jak na samotných oknech, tak v jejich okolí (zejména nad okny, kde jsou hůře tepelně izolované překlady) a tím i možnost výskytu škodlivých plísní.

 

Servis Oken Ostrava

SERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVASERVIS OKEN OSTRAVA
Kontaktní formulář - SERVIS OKEN OSTRAVA
Servis Oken Ostrava Naše služby Okenní doplňky Online kalulace
Úvod O firmě Reference Rady zákazníkům Kontakty

SERVIS-OKEN-OSTRAVA.CZ

SERVIS-OKEN-OSTRAVA.CZ

SERVIS OKEN - OSTRAVA, OPAVA, NOVÝ JIČÍN, FRÝDEK MÍSTEK A OKOLÍ SERVIS OKEN OSTRAVA - SERVISNÍ VOZIDLO
SERVIS OKEN OSTRAVA - pozadí webu SERVIS OKEN OSTRAVA - pozadí webu SERVIS OKEN OSTRAVA - pozadí webu
PARTNEŘI A DODAVATELÉ - SERVIS OKEN OSTRAVA
SERVIS OKEN OSTRAVA | Mapa stránek
Copyright © | 2024 All Rights Reserved SERVIS OKEN OSTRAVA | Created by TOPWORKS.CZ - Alfred System ®